Před dvěma lety jsme se seznámili s úplně první veřejně dostupnou verzí inteligentního chatovacího robota. Ten se dokáže sám učit, takže se bleskurychle vyvíjí a stále přináší nové a nové funkce. V dnešní době ho používá téměř každý podnikatel i zaměstnanec. Co vše umělá inteligence umí?
Typické příklady použití v praxi
Pojďme si představit několik naprosto běžných příkladů použití umělé inteligence v praxi. Budete překvapení!
AI pomáhá například skladníkům. Dokáže totiž perfektně spočítat, jak velké množství konkrétního materiálu bude potřebné pro splnění zakázky. Navíc sama od sebe upozorní, pokud je sklad prázdný. Po spočítání potřebných položek sama od sebe prohlédne online nabídky dodavatelů a napíše zprávu tomu nejvýhodnějšímu.
Podobně pomáhá AI i personalistům a hledačům talentů. Na základě předem určených specifik (vzdělání, roky praxe, konkrétní dovednosti, věk…) sama projíždí profily na sociální síti LinkedIn. Po vyhledání ideálních shod napíše daným jedincům zprávu. Navíc dokáže i zodpovědět některé základní otázky o nabízené práci a poté předat kontakt na personalistu.
Umělá inteligence nesmí chybět ani ve zdravotnictví, kde kontroluje rentgenové snímky a poté identifikuje potenciální rizika. Vyřizuje komunikaci, informuje pacienty o termínech operací a ulehčuje doktorům život v mnoha dalších ohledech.
Jak pomůže umělá inteligence vám?
Tím se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu – k vám.
Vy oceníte hlavně komunikaci s Chat GPT. Daný program funguje jako výborný brainstorming. Potřebujete vymyslet hry pro děti ve školce? Zajímavý program pro firemní schůzi? Poradit s domácím úkolem? Získat nápady na příspěvky na sociální sítě? Ve všech (i dalších) případech vám daná platforma velmi snadno poradí.
Na jejím základě vznikají mnohem pokročilejší aplikace, které dále rozvíjí potenciál Chat GPT. Typickým příkladem je populární český program Editee (dříve známý jako Deeply). Ten dokáže naprosté divy.
Pomoc s propagací firmy
Nejčastěji jej používají podnikatelé (od řemeslníků až po obchodníky či manažery). Ať už se totiž pohybujete v libovolném odvětví, neobejdete se bez pořádné webové prezentace. Právě díky ní nalákáte většinu zákazníků.
Co musí taková prezentace splňovat? Samozřejmě úderné, informativní a lákavé texty. E-shop zase potřebuje perfektní popisy jednotlivých produktů. Bez nich si nikdo nic nekoupí.
Každá firma musí zároveň myslet na propagaci na sociálních sítích, e-mailové reklamy a pravidelné blogové příspěvky, s jejichž pomocí pomůžete zákazníkům vybrat vhodný produkt a zvýšíte svůj dosah.
Dokážete takové podklady udělat sami? Opravdu ne. Jako laikové nemáte šanci. V takové situaci si můžete buď najmout profesionální copywritery, což stojí dost peněz i času, nebo vše vyřešit raz dva s pomocí umělé inteligence.
Aplikace Editee vám umožní vygenerovat veškeré textové podklady během několika málo minutek. Stačí do tabulky napsat několik klíčových slov, délku textu, jeho účel a tón komunikace. Poté svou volbu potvrdíte a v mžiku obdržíte použitelné podklady. Zkopírujete, vložíte. Nic víc…
Editee si zároveň poradí i s překlady do/z desítek světových jazyků. Dokonce vám vygeneruje i obrázky přesně na míru (ty lze ihned vložit k jednotlivým produktům). Díky tomu ušetříte i za překladatele a fotografy/grafiky.
Nejlepší bude, když si nyní otevřete internetové stránky pod výše vloženým odkazem. Tam budete moci prozkoumat všechny funkce zmíněné aplikace. Rozhodně si nenechte ujít pětidenní testovací demoverzi zdarma. Po jejím otestování se sami rozhodnete, jestli máte zájem o plný program.