Kdy se hodí vyžádat si výpis z registru dlužníků

Občas dokáže pěkně zkomplikovat, když musíte v životě jednat s člověkem, který má finanční problémy. Takových situací, ve kterých by bylo lepší se těmto lidem vyhnout, je spousta. Přitom je velmi jednoduché se jich vyvarovat, stačí si dotyčnou osobu zkontrolovat v registru dlužníků.

Registr dlužníků není jen nástroj používaný bankovními a nebankovními společnostmi, aby si ověřily vaši bonitu. I vy si můžete prověřit libovolnou osobu či firmu na případné dluhy, a to anonymně a okamžitě.

V jakých případech je fajn mít výpis z registru dlužníků?

Takových životních situací je opravdu spoustu. Typicky může jít například o kontrolu nového podnájemníka. Jistě nechcete byt pronajmout někomu, kdo bude mít problémy se splácením. Hodí se prověřit také člověka, který vám prodává auto. Kdyby byl náhodou v exekuci, mohlo by auto být součástí exekučního řízení a vy byste o něj pak přišli, stejně jako o své peníze. Dobré je též prověřit si nového zaměstnance či obchodního partnera. A někdy není na škodu ani ověření životního partnera nebo partnerky. Kolik už tady bylo případů, kdy lidé ze svých partnerů jen tahali peníze.

Jak je možné výpis z registru dlužníků získat?

Stačí si otevřít online registr dlužníků na Registrdluzniku.cz. Tato služba kombinuje data z vícero zdrojů, najdete tam tedy informace o případných exekucích, insolvenčních řízeních atd. Přístup do některých z těchto zdrojů je zpoplatněný, proto za prověření platíte jednorázový poplatek 218 Kč vč. DPH. Ten zaplatíte online kartou a ihned vidíte výsledky.

Osobu si lze prověřit podle rodného čísla, nebo podle jména, příjmení a data narození. Právnické subjekty dohledáte podle IČO. Služba je anonymní, takže se nikdo rozhodně nedozví, že jste si o něm vyžádali informace. Buďte chytří a prověřujte si lidi, se kterými v životě jednáte.

Related posts

Zlato je ideální investice do budoucnosti. Na co si však musíte dávat pozor?

Finanční rezerva se týká každého. Řekneme vám, proč a jak byste ji měli tvořit i vy

Podvody na internetu: Jak se chránit?