- Komerční sdělení-podnikatel

Jak založit živnost

Založení živnosti je otázkou jednoho, maximálně dvou dní. Stačí...

Platina

Platina je vzácný kov, který má mnoho využití v...

Co vše brát v úvahu při psaní recenze služby

Pokud si přejete, aby vaše zkušenost s určitou službou byla...

5 tipů, jak získat výhodnější hypotéku

Úroky hypoték na Slovensku stále patří k nejnižším v...

3 důvody, proč se vyplatí digitální hypotéka

Bankovní služby se stále více digitalizují a hypotéka není...

Byt zůstal věrný tradičním prvkům, ale přece je moderní!

Starý temný byt, který se ukrývá v jednom z ikonicky zkosených rohů barcelonské dokonalé architektury protínajících se ulic, byl přeměněn k nepoznání.

Typická konstrukční řešení architektury v barcelonské čtvrti Eixample na přelomu století využívala zkosených hran. Malé temné bytíky plné chodbiček a „tajných“ místností dnes nabízejí historický základ pro moderní španělské městské bydlení.

Obývací pokoj směrem ke zkosené fasádě je dnes propojen s kuchyní a vytvářejí obrovský prosvětlený prostor. Třetí ložnice v bytě byla zrušena pro potřeby zvětšení koupelny a zbylé dvě ložnice zůstávají v intimitě noční zóny bytu. Nové uspořádání bytu a polykarbonové dveře v koupelně umožňují proniknout světlu i do zadních prostor.

Celý byt však s sebou nese vůni minulosti a prvky původní španělské architektury. Klenuté cihlové stropy a dřevěné trámy v souladu s přirozenými barevnými tóny dřevěné podlahy a typickou hydraulickou mozaikou vytváří příjemné bydlení s nádechem retra. Okna zůstala původní, nosné zdi odhalují cihly a jejich řemeslné zpracování, nechybí tóny bílé, okrové a šedé. Díky kombinaci tradičních materiálů s moderním designem architekti vytvořili dokonalé bydlení přizpůsobené současnému životnímu stylu.

- Komerční sdělení-live magazin