- Komerční sdělení-podnikatel

Jak založit živnost

Založení živnosti je otázkou jednoho, maximálně dvou dní. Stačí...

Platina

Platina je vzácný kov, který má mnoho využití v...

Co vše brát v úvahu při psaní recenze služby

Pokud si přejete, aby vaše zkušenost s určitou službou byla...

5 tipů, jak získat výhodnější hypotéku

Úroky hypoték na Slovensku stále patří k nejnižším v...

3 důvody, proč se vyplatí digitální hypotéka

Bankovní služby se stále více digitalizují a hypotéka není...

3 důvody, proč se vyplatí digitální hypotéka

Bankovní služby se stále více digitalizují a hypotéka není výjimkou. I zde dokážou moderní technologie proces vybavení výrazně zkrátit a zjednodušit.

Všimla si toho i odborná porota ankety TREND – Hypotéka roku, která vedle hlavní ceny Hypotéka roku udělila České spořitelně a její digitální hypotéce i speciální cenu za užitečnost. Podívejte se, co všechno dnes vyřídíte online.

  1. UŠETŘÍTE KOPU ČASU
    Zatímco před rokem byly zapotřebí tři či čtyři návštěvy pobočky, dnes k vyřízení hypotéky stačí jedna – k podepsání smluv. Většinu věcí totiž vyřídíte z pohodlí domova prostřednictvím webové stránky www.slsphypoteka.sk. Na webu stačí vyplnit a odeslat kontaktní formulář. Následně vám zavolá specialista z banky, provede vás celou žádostí a zodpoví všechny vaše dotazy. Ve většině případů není třeba předkládat ani potvrzení o příjmu, protože banka si jej sama ověří v Sociální pojišťovně. Jediná věc, kterou budete pro banku většinou potřebovat, je znalecký posudek. Spořitelna však i zde razí ekologický bezpapírový trend a stačí jí, když posudek pošlete elektronicky. Po schválení úvěru vám připraví a zašle návrh smluvní dokumentace a po jejím odsouhlasení ji už stačí jen přijít podepsat. Banka za vás navíc zaplatí i návrh na vklad do katastru, čímž ušetříte 66 eur, a dokumentaci na katastr i zanese. A to pořád není všechno.
  2. POMŮŽE S VÝBĚREM NEMOVITOSTI
    Online hypotéka od největší hypoteční banky na Slovensku vám totiž pomůže is nalezením té pravé nemovitosti. Přímo na stránce si díky spolupráci s portálem Reality.cz dokážete vyhledat aktuálně dostupné byty is fotkami. Součástí je také jedinečná mapa občanské vybavenosti, která vám ukáže, zda je v blízkosti zvoleného bytu obchod, škola, školka či pošta. Díky ní si snadno prověříte kvalitu dané lokality. Navíc portál www.slsphypoteka.sk vám ukáže i průměrnou hodnotu srovnatelných nemovitostí v okolí, vycházející z reálných znaleckých posudků. Můžete si tak jednoduše ověřit i to, zda je cena přiměřená a zda si náhodou prodávající neptá příliš mnoho.
  3. SNADNÉ REFINANCOVÁNÍ
    Chcete nahradit svoji starou hypotéku z jiné banky novou s lepšími podmínkami od České spořitelny? I vy můžete využít online hypotéku. Navíc při založení bytu v krajských a okresních městech už nepotřebujete ani znalecký posudek. Banka si dokáže určit hodnotu bytu i sama. Stačí, když zodpovíte několik jednoduchých otázek ohledně technického stavu nemovitosti a elektronicky pošlete několik fotografií bytu, které může udělat i chytrým telefonem. A vaši peněženku potěší i to, že poplatek za zpracování hypotéky neplatíte a spořitelna vám kromě poplatku na katastru proplatí i poplatek za předčasné splacení v jiné bance až do výše 1% v případě, že si přenesení hypotéky vyřizujete svépomocí.
- Komerční sdělení-live magazin